Veri Merkezleri, online veri saklanan, bilgi işlenenen ve internetin beynini oluşturan tesislerdir. İnsan vücudunu yöneten beyinde olduğu gibi, veri merkezleri de internetin en enerji-yoğun parçasıdır.

 

Günümüzde Veri merkezleri standart bir ofis binasına göre metrekare başına yaklaşık 30 – 35 kat daha fazla güç tüketmektedir. Enerji tüketim girdileri hızla artan veri merkezlerinin mümkün olduğunca verimli olmasını sağlamak için günümüz mühendislik uygulamalarının en önemli problemlerinden biri haline gelmiştir. Eski teknolojiler ile düşük verimlilikte üretilen enerji sistemleri veri merkezlerine fazladan çok büyük enerji girdilerine mal olabilmektedir.

 

Enerji Çözümleri, kesintileri en aza indirerek verimliliği arttırmak ve yüksek enerji talebinin çevresel etkilerini azaltmak amacıyla en gelişmiş teknoloji donanımları ve yazılımları Veri Merkezleri için geniş bir yelpazede sunmaktadır. Biz müşterilerimiz için sistem güvenilirliğini korurken, performans garantileriyle birlikte riski azaltarak, kullanılabilirliği en yüksek seviyede sağlamaya, operasyonel verimliliği arttırmaya yardımcı oluruz.

Elektromekanik Mühendislik, Proje, Tasarım, Danışmanlık, Proje Yönetimi, Saha Yönetimi ve Uygulamaları hizmetlerimizin yanısıra Veri Merkezleri için özel olarak seçilmiş enerji temini ve dağıtımı sistemlerinden başlayarak iklimlendirmeye, soğutmaya ve Kurumsal Siber Güvenlik Çözümleri ‘ne varan geniş bir yelpazede çözümler sunmaktayız.

Enerji Çözümleri, yüksek teknoloji kullanarak bütünleşik çözümler sunmaktadır.

Enerji Çözümleri mühendislik birikimi ve çözüm ortağı olarak birlikte faaliyet gösterdiği, konularında herbiri küresel lider olan uluslararası firmalar ile birlikte sürdürdüğü çalışmalar ile Veri Merkezi sektörüne verdiği hizmetlerinde çevrenin korunması için Enerji Çözümleri katkısını temsil eden, sürdürülebilir teknolojilere dayalı, akıllı, temiz ve verimli ürünleri tercih etmektedir.

Müşterilerimiz: